O naší společnosti

Naše společnost se zabývá dovozem německých piv již od roku 2010. 

  • Nabízíme rozsáhlý výběr produktů z německých pivovarů
  • Specializujeme se na dovoz značek Welltenburger kloster, Rhaner, Erdinger, Paulener,
  • Exkluzivně zastupujeme značku Waldschmidt
  • Naše piva pocházejí z nejstarších pivovarů na světě. 
  • Špičkový zákaznický servis
  • 30 dní záruku a možnost vrácení zboží

Naše vize 

Spolupracujeme s těmi nejlepšími

Naším krédem je obohatit český trh o skvělá a světově vyznamenaná piva z německých pivovarů. Značka Welltenburger Kloster patří k nejlepším a nejstarším pivovarům na světě. Jde o klášterní pivo, jejíž tradice sahá už do období roku 1050, kde osídlili klášter Benediktínové a začali vyrábět tento skvostný pivní mok. Postupem času se neustále zdokonalovala jeho chut a v dnešní době se pivovar Welltenburger Kloster  vyšplhal na světové žebříčky a piva Welltenburger Kloster byla již několikrát oceněna na mezinárodních soutěžích jako nejlepší na světě. 

Pivo Welltenburger Kloster Barock Dunkel získalo v letech 2004, 2006 a 2012 cenu za nejlepší tmavé pivo na světě. Aktivní účast na českém pivním trhu považujeme za prestižní záležitost. Nehodláme konkurovat tradičním, ať už menším nebo větším pivovarům. Pivem z Welltenburgeru bychom rádi rozšířili sortiment nabízených piv na území Čech a Moravy a českých pivním gurmánům nabídli pivo Welltenburger Kloster jako bavorskou variantu na tradičním českém pivním trhu. 

Exkluzivně zastupujeme na českém trhu pivovar Waldschmidt

Z historie pivovaru Waldschmidt

Mnoho ulic v Bavorsku a několik památek je věnováno velkému domácímu spisovateli Maximiliánu Schmidtovi, který se jmenuje Waldschmidt. Více než 70 let po jeho smrti v roce 1919 zažil velký syn tržního města Eschlkam pozdní, ale zvláštní čest: po něm bylo pojmenováno pivo. Značka, která byla uvedena na trh Jakobimarktfest poprvé v roce 1991, letos slaví své 25. narozeniny. Poté, jako dnes, se pivo Waldschmidt vyrábí v Lohnbrauverfahren. „Sommerfrische Eschlkam bei Furth, Bavorský les, Pivovar Obermeier“ lze přečíst na pohlednici z 50. let. Pivovar Obermeier přešel v roce 1955 do vlastnictví Josefa Penzkofera z Penzenmühle. Pivovarská zařízení byla poté zastaralá a pivovarská naběračka již nefungovala. Josef Penzkofer pokračoval v podnikání jako distributor nápojů a začal vyrábět limonády v bývalém pivovaru v roce 1956. Budovy byly postupně renovovány. Téměř o deset let později převzal tento podnik syn Xaver a jeho manželka Inge, rozená Frischová, z pivovaru Frisch v Sommerau. „Moji rodiče pokračovali v rozvoji prodeje nápojů dodávkou domů v oblasti dodávek v Altlandkreis Kötzting a obsluhovali cateringové, obchodní a soukromé zákazníky.“

V průběhu desetiletí můj otec rozšířil sortiment nápojů spoluprací s regionálními a národními pivovary, výrobci nápojů a společnostmi s minerální vodou, “říká Maria Penzkofer, která provozuje Gasthof zur Post společně se svými rodiči. Myšlenka na vývoj vlastní značky piva a nabídka vlastního piva vznikla na konci 80. a začátkem 90. let. V té době byl založen Waldschmidtverein a začala se skutečná renesance spisovatele pro vlast. Co by mohlo být vhodnější, než věnovat pivo čestnému občanovi Eschlkamů, a tak pokračovat ve staré pivovarské tradici domu a pokračovat ve stoleté pivovarské tradici Eschlkam se svým raným pivovarem v pivovaru? Xaver Penzkofer pověřil regionálním pivovarem výrobu piva Waldschmidt v Lohbrauverfahrenu. Na Jakobimarktfestu 1991 bylo poprvé podáváno pivo Waldschmidt a o rok později na Pfingstfestu v Bad Kötztingu. Dnes jsou tu Waldschmidtbier ve třech variantách: světlé, export a tmavé. Waldschmidtweißbier se získává jako kvasnicový extrakt Jakobi Weissbier, pivo lehké pšenice a pšeničné pivo bez alkoholu. Všechna piva jsou k dostání také v sudech, světle a exportu také v dřevěných sudech. Pivní speciality Waldschmidt se dnes vaří podle regionálních středních pivovarů podle bavorského zákona o čistotě.

Distribuce nápojů převzala v roce 1995 junior Xaver Penzkofer. S ním se ke společnosti připojila třetí generace. V roce 1996 přestěhoval spolu se svou manželkou Marionem sídlo společnosti do nové budovy na okraji Eschlkameru. Kromě pivních specialit Waldschmidt prodává Getränke Penzkofer také piva z různých regionálních a národních pivovarů. Jako maloobchodník s nápoji zahrnuje sortiment také limonády, džusy, minerální vody různých minerálních studní a lihovin pro zásobování gastronomií a zásobování festivalů. Pro Waldschmidta Jakobi Weissbiera má dokonce zákazníky v Japonsku a České republice.